Únor 2009

Krátce a rychle

28. února 2009 v 20:02 | Žížala |  Úvodník
Néséem Váam Nóviiný pósloucheéjte.... Ne, tak prosinec opravdu není, ale sněhu, jak na vánoce je...totiž ještě více než na vánoce, fůry sněhu. A my Vám přinášíme nové číslo časopisu, tentokráte únorové v celkovém pořadí již sedmé, v měsíci, který končí 28. dnem.


Daly jsme mu název Krátce a rychle. Nemohu si pomoci, ale tyto slova mi navozují asociaci

Morseovky. Kdy námořník, lezec, ztroskotanec nebo pouze člověk, který si chce povídat, vysílá pomocí krátkých a dlouhých signálů zprávu, která může mnohdy ve vteřině rozhodnout o jeho budoucím životě.

I když měsíc únor je nejkratším měsícem ze všech, dá se v něm stihnout stejné množství věcí a povinností, jako v těch ostatních. Mnohdy možná splním větší část úkolů v únoru, než jakýkoliv jiný měsíc. Proč zrovna teď? Snad proto, že je to měsíc, ve kterém trvá zkouškové období, uzavírá se účetnictví, vybírá se skautská registrace, začíná nové pololetí, nový semestr, začíná se řešit program na prázdniny a s tím veškerá organizace času a naplánování tábora....Je toho opravdu mnoho.

Na vlnách krátkého a rychlého vydání naleznete článek o cestě do Japonska, recept na zahnání nudy, přidaly jsme i oblíbenou knihu. Pro tento měsíc se jí stala kniha od Paula Coelha, Rukověť bojovníka světla, tak pojďte se začíst a zahloubat do nitra své duše. Nebo přijeďte na OBROK09!!!

.../..-/.--././.-.// .--./---/-.-./-/./-./..//

Za všechny přeje Žížala :-)

Cesta do Japonska aneb úplně někde jinde...

28. února 2009 v 20:01 | Libor |  Za hranicemi všedního dne
Japonsko "podruhé" …

Když mě Katy požádala, jestli bych nemohl pro "její" blog napsat pár řádků o mé cestě do Japonska, nedalo se jinak než souhlasit. Nebyla to má první cesta do této, pro středoevropany stále exotické, země, ale o to více jsem se na ní těšil. Když člověk navštíví takovouto zemi prvně, většinou se řídí různými průvodci cestovních kanceláří, případně doporučení lidí, kteří ji již navštívili. Mojí výhodou pro tuto druhou cestu bylo, že již dříve jsem v Japonsku strávil více jak dva měsíce a také, že zde už déle jak třetí rok žije můj bratr.

Paulo Coelho - Rukověť bojovníka světla

28. února 2009 v 20:01 | Žížala |  Počteníčko
"Je to zvláštní" říká si bojovník světla. "Setkal jsem se s tolika lidmi, kteří se - při první příležitosti - snaží ukázat to nejhorší, co v nich je. Vnitřní sílu skrývají za agresivitou, strach ze samoty maskují tím, že předvádějí nezávislost. Nevěří svým schopnostem, ale do všech stran hlássajíj své ctnosti" Bojovník rozeznává tyto příznaky u mnoha mužů a žen, jež zná. Nikdy se nenechá oklamat zdáním a zásadně mlčí, když se na něho někdo snaží zapůsobit. Využije však takové chvíle, aby napravil své chyby - neboť lidé jsou vždy znamenitým zrcadlem. Bojovník si z každé vhodné příležitosti vezme pro sebe ponaučení.

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

28. února 2009 v 20:01 | Káťa |  Pod lupou
Dobře, uznávám, že nadpis vůbec neodpovídá tomu, o čem tu bude řeč, ale to snad tolik nevadí :) Znáte to, občas stačí jedno slovo a člověk recituje půl filmu, písně nebo reklamy. Ale obraťme to tedy k tématu. Pod sloganem nudíte jsem měla na mysli nudu v životě. Ne takovou tu okázalou nudu, kdy si zívnete a složíte ruce zpátky pod hlavu a pokračujete v blažené výstavbě vzdušných zámků či představě vysokých tmavovlasých urostlých princů (či princezen, samozřejmě). Ne, ty jsem nemyslela. Ty totiž považuji čas od času za velice zdravou a přínosnou nudu. Mám teď na mysli nudu, která nás provází od rána do večera, projevuje se nenápadně. Jejím přítelem je stereotyp a šeď. A dnešním úkolem je dokázat, že tahle nuda se dá snadno porazit. Jak? Možná že byste tenhle postup nečekali, ale doba si žádá nečekané...

Na skok u...Tomáše Tkáčíka - Rozuma

28. února 2009 v 20:01 | Žížala, Rozum |  Na skok u...
Som študent jednotiek a núl, telefónnych slúchadiel, káblov, sieťových kariet a ďalších výdobytok dnešnej doby na pražskej technike; člen vysokoškolského roverského kmeňa Skrypta. Nejazdím tramvají, ani šalinou, ale električkou. Som z Blavy (rozumej Bratislavy). Umrieť by som chcel na expedícii v amazonskej džungli, alebo pri výstupe na himalájske vrchy. Mám rád pizzu v Benátkach, bryndzové halušky pod Tatrami, nakladaný hermoš v Prahe, jalapeños na mexickej pláži.

Žížalí okénko - OBROK09

28. února 2009 v 20:01 | Žížala |  Ostatní
Pozor, pozor. Nová rubrika se otvírá!!!!! Zde se budeme krátce, rychle, zajímavě, barevně, inspirativně a ze všech různých pohledů dívat do skautského světa i mimo něj. Co se kde chystá, o čem se mluví i nemluví, co mne láká, zajímá a jsem přesvědčena o tom, že i vás by mohlo zajímat. :-) Tak jdeme na to. Dnes na téma OBROK09.