Paulo Coelho - Rukověť bojovníka světla

28. února 2009 v 20:01 | Žížala |  Počteníčko
"Je to zvláštní" říká si bojovník světla. "Setkal jsem se s tolika lidmi, kteří se - při první příležitosti - snaží ukázat to nejhorší, co v nich je. Vnitřní sílu skrývají za agresivitou, strach ze samoty maskují tím, že předvádějí nezávislost. Nevěří svým schopnostem, ale do všech stran hlássajíj své ctnosti" Bojovník rozeznává tyto příznaky u mnoha mužů a žen, jež zná. Nikdy se nenechá oklamat zdáním a zásadně mlčí, když se na něho někdo snaží zapůsobit. Využije však takové chvíle, aby napravil své chyby - neboť lidé jsou vždy znamenitým zrcadlem. Bojovník si z každé vhodné příležitosti vezme pro sebe ponaučení.


Malá, lehká, na pohled obyčejná knížečka, uvnitř však skrývá mnoho moudrého a oduševnělého. Paulo Coelho ve své knize Rukověť bojovníka světla vyzývá každého, aby dokázal žít své sny. Aby každý vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud.

Zastavme se na pár okamžiků, zaposlouchejme se do okolních zvuků, nechme rozeznít své zvony.
Kniha je tak velká obsahem, že se jí žádné svemy nevyrovnají, proto dnes je ani vyčíslovat nebudeme. Je to na každém z nás jakou sumu těmto krátkým a duchovně bohatým příběhům dá.

"Žádný bojovník světla se nikdy nenechá zastrašit.
Útěk může být vynikajícím uměním obrany, ale nelze jej použít, když strach přesáhne meze. Je-li bojovník na pochybách, raději riskuje porážku a pak se léčí rány - protože ví, že útěkem by dal útočníkovi větší moc, než si zaslouží.
V některých obtížných a bolestných chvílích čelí bojovník nevýhodné situaci statečně, rezignovaně a zmužile."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama