Na skok u Petry Ostré - Peťky

30. června 2009 v 23:56 | Žížala, Petra |  Na skok u...
Ahoj, jmenuji se Petra Ostrá a letos jsem úspěšně dokončila druhý rok studia
na Ostravské univerzitě obor Historie a Základy společenských věd, takže pokud se mi studium podaří dokončit, bude ze mě pedagog J Jsem z malé vesničky Nošovice. Ráda jezdím na kole, lezu po horách a tancuji - ale jen pro zábavu. Ráda se také setkávám se svými přáteli a povídám si s nimi, pokud je na to čas. Nemám ráda stresy a neustálé spěchání za zbytečnostmi. Poslední dobou mám ze všeho nejradši spravedlivý spánek po práciJaké asociace Ti vystanou na mysli, když uslyšíš slovo MÁMENÍ?

Omamná vůně, svítící slunce do očí, která vás oslepí, věci, co se na první pohled jeví krásné ale výsledek toho, jestli jsou doopravdy krásné a dobré nebo je to pouze klam, se dovíme až s odstupem. Mámení, je jako když se díváte přes mlžný závěs, opar, co je za ním. Krásně to svítí a vydává spoustu lesku a vás to světlo táhne, ale až ten závoj plně odhrnete tak se dovíte jestli to tam září skutečný poklad nebo jen klamný odraz.

Co je pro Tebe však největším životním mámením?

Asi má budoucnost :-D. Je zastřena tím závojem, ale prosvítá zpoza něj omamné světlo toho všeho, jak by to mohlo v budoucnu vypadat, kolik mám možností. Rozkrývám ten závoj však opatrně, protože cesta je jen jedna a já ji poznávám postupně. Leč to světlo mě mámí.

Proč jsi se rozhodla studovat zrovna kombinaci Historie a Společenských věd?

:-D Tak tuhle otázku si teď pokládám taky. :-D Tak prvně jsem měla historii ráda, líbilo se mi učit se o lidech, co žili před námi, jak žili, čemu se věnovali, proč dělali to či ono. Ráda jsem sledovala filmy věnující se této tématice nebo jsem hodně četla životopisy panovníků a slavných osobností minulosti. Taky jsem měla odpor k technickým předmětům, tak jsem se rozhodla pro humanitní zaměření. Takže vědy jako psychologie, sociologie nebo filosofie mě lákaly. Dnes už mé opojení z historie opadlo, ale filosofii, která naše katedra dává přednost, jsem si tím víc oblíbila.


Kde by jsi nejraději chtěla uplatňovat své pedagogické vzdělání?

No, studuji pedagogiku pro střední školy, ale popravdě řečeno, teď bych mnohem raději učila mladší ročníky. Tedy možná vůbec ty nejmenší, i když na to nemám aprobaci :-D. No, to se ještě uvidí, ale děcka mám ráda, tak snad ani ony jednou na mě nezanevřou.

Čím Tě nejvíce láká letošní léto a s nim vůně prázdnin a dálek?

Letošní léto? No, jelikož mě čeká spousta táborů, tak ho spíš strávím pracovně a to opět s dětmi. Ale samozřejmě, že se na to těším. Jinak nikam zvlášť se nechystám, ale pokud bych měla čas a prostor, vzala bych malou partičku kamarádů a výletničila bych s nimi po horách, krásných koutech naší republiky nebo po jiných krásných přírodních krajinách

Vlak nebo autobus?

Vlak.

Spacák nebo peřina?

:-D Nevím, nejspíš to, co by v té chvíli líp hřálo :-D

Kterou knihu si chystáš zabalit na letní toulky?

Tak zatím jsem v knihovně vyštrachala Zpověď trosečníka od Gabriela José Márqueze.

Jaké hudbě dáváš přednost?

Jakékoliv kromě tvrdého metalu, techna a občas i punku. Jinak jsem schopna poslouchat cokoli, většinou si vybírám podle nálady. Pro mě musí mít hudba duši, musí mít něco, čím mě oslovuje. Líbí se mi také hodně taneční hudba, protože mám tanec ráda.

Čím si myslíš, že dnešní společnost mámí mládež?

Řekla bych, že v moderním věku internetu, reklam, televize, novin a vůbec nepřeberného množství informací, je největším mámením velké množství možností. Všude kam se pohnete, tam se vyskytuje nějaká reklama, něco co na vás hovoří aniž byste sami chtěli a někdy před tím nejde uniknout. Všechno se jeví na povrchu krásné, úžasné a vy máte pocit, že tomu přece nejde odolat. Chuť všechno vyzkoušet je silná, ale ne vše je dobré vyzkoušet. Ne vše za to stojí. Motá to tak trochu hlavu a zastiňuje to, co skutečně chcete. A mladý člověk, který teprve svět okouší, v tom musí mít pěkný guláš, když se kolem sebe rozhlíží.

Jaký je Tvůj odzkoušený tip na správné lelkování a lenošení?

Nechat se ráno vzbudit ranním sluncem do prozářeného dne a nechat se dnem jen tak unášet. Kapička ticha, klidu, zamyšlení, četby, poznání něčeho nového, pak trošku zábavy a hodně smíchu. Samozřejmě vše strávit s těmi, které mám ráda .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama