Září 2009

Na září jde stáří

29. září 2009 v 20:52 | Hapla |  Nejnovější číslo!

Nazdar, nazdar, tak jsou prázdniny zase pryč. Jsou už konečně bohužel pryč i pro vysokoškoláky, mezi které jsem se čerstvě zařadila, takže jsem ukončila blahé volno, a tady máte další číslo časopisu.

Vaše redaktorky pro vás podnikly mnohé objevné cesty, přelouskaly spoustu knížek, aby vám o nějaké mohly povědět, a popřemýšlely, jak by vám zase pomohly získat svemy. A to všechno skoro dohromady. Jen čtěte :-)

Fakt je, že já jsem teď ta poslední, která by měla někoho hecovat do lezení. Z mojí nové školy mi jde hlava kolem, připadá mi, že půl života trávím ve vlaku (mezi domovem a školou je 230 km) a nějak ty svemíky prostě počítat nestíhám. tak vás pěkně prosím - pojďte mi někdo příkladem :-)

Užijte si zářijové číslo (hezké zářijové počasí už jsme asi propásli...škoda) a ahoj :-)

Dobrodružství za hranicemi

29. září 2009 v 20:51 | Káťa |  Nejnovější číslo!
Bylo a nebo nebylo, vlastně už nevím. Stejně jako se stíny noci s ránem zdají být neskutečné, tak i tohle děsivé půlnoční dobrodružství s rostoucím světlem bledne a bledne, až se zdá, jakoby vůbec nebylo. A přesto se stalo.
Drsná noční hra, celonoční pochod, zábavné zpestření tábora. To všechno se nám honilo hlavou v okamžiku, kdy jsme byly ve 23h vyslány z bezpečného světla táborového ohniště do černé tmy. Ještě v záři petrolejek, opisujíc zadání a hledajíc nejlepší trasu, padalo spoustu vtipů i siláckých řečí. I ty se ovšem spolu s námi postupně vytratily do červencové noci.

Počteníčko - Stopařův průvodce Galaxií

29. září 2009 v 20:51 | Hapla |  Nejnovější číslo!
Tak se zase rok s rokem sešel a nám utekly pod rukama další prázdniny. Hezky se posaďte a já vám povím, co jsem celé prázdniny četla. Byla to kniha vtipná, jedinečná a vůbec z mnohých důvodů na prázdniny vhodná - takže tady máte šest důvodů, proč si zrovna o příštích prázdninách přečíst Stopařova průvodce Galaxií.

Pod lupou - cizí jazyky

29. září 2009 v 20:51 | Hapla |  Nejnovější číslo!

Bariéry. Oddělují lidi od sebe, brání nám dostat se, kam chceme, komplikují život. Některé zřejmé, něktré nenápadné. Některé se dají překonat. Tak jdeme na to.

Za hranicemi všedního dne - Letem Skotskem (1.)

29. září 2009 v 20:51 | Hapla |  Nejnovější číslo!

Moji milí, tak jsem se (už před nějakým tím pátkem) šťastně a nemocně vrátila ze poznávacího zájezdu do Skotska, a teď přede mnou leží nelehký úkol - zprostředkovat vám poznání, kterého jsem tam nabyla. Inu, zkusím to, tak pojďte poslouchat :-)